Dnes otevřeno
  • po–ne 9:00–21:00
Obchod nepřijímá dárkovou kartu centra

Informace o obchodě

ZNAČKA BLAŽEK

Módní značka Blažek se od svého založení v roce 1992 zaměřuje především na vysokou kvalitu, precizní zpracování a nadstandardní doplňkové služby, jako jsou například individuální úpravy oděvů a módní poradenství. Pod značkou Blažek jsou dvakrát do roka prezentovány nové kolekce oděvů a módních doplňků, které jsou nabízeny výhradně ve vlastní síti značkových obchodů. V současnosti mohou zákazníci navštívit 21 obchodů v České republice a osm na Slovensku. Značka Blažek věnuje maximální pozornost výběru svých dodavatelů, mezi které patří kromě renomovaných fotografů, grafiků a designérů především proslulí výrobci luxusních oděvních materiálů z Itálie, Francie a Španělska. Každý zákazník má od roku 2002 možnost stát se členem zákaznického Blažek klubu a využívat exkluzivní výhody členů. Aktuální počet registrovaných členů překračuje hranici 100 tisíc.

PŘÍBĚH ZNAČKY

Za tradicí značky Blažek stojí muž, který jí také propůjčil své jméno. Ladislav Blažek spolu se svou desítkou zaměstnanců píše dějiny české pánské módy už bezmála třicet let. Jak tento příběh vznikal?

PRVNÍ MUŽ PÁNSKÉ MÓDY

Na samém prvopočátku značky Blažek stojí klišé, které k podobným příběhům úspěchu už tak nějak neodmyslitelně patří – totiž náhoda. Je právě rok 1992, student Strojní fakulty ČVUT se vydává do Brna na strojírenský veletrh, kde si má podrobně prohlédnout vystavené stroje, o kterých píše svou diplomovou práci. Na tamním výstavišti ho však zaujme jiná věc. Rozdíly mezi oblečením domácích a zahraničních delegátů jsou tak významné, a po prvotním šoku se tak pomalu začíná rodit myšlenka zkusit dělat v této branži věci jinak. Nejdříve s veškerou obezřetností vznikají malé vzorové kolekce, vytvořené najatými designéry, a výroba přichází na řadu až s konkrétními objednávkami. Za jejich nebývalým úspěchem stojí kromě padnoucích střihů a kvalitních materiálů také inspirace jakousi lehkostí a pružností filmové produkce; sám Blažek totiž studoval střední filmovou průmyslovku a oba jeho rodiče pracovali u televize.

„Móda si podobně jako film pohrává s našimi emocemi. Pomáhá nám být tím, kým bychom chtěli být, a prostřednictvím našeho oblečení vysíláme signály k ostatním lidem. Spousta světových značek vyrostla na tom, že oblékly velké filmové hvězdy. Lidé se inspirují v módě tím, co viděli kdysi ve filmu.“ Ladislav Blažek

V druhé dekádě existence firmy přichází na řadu už i budování vlastní obchodní sítě, a to jak v Česku, tak i na Slovensku. To už má Ladislav Blažek téměř jasno, že vydat se od strojírenského průmyslu směrem k tomu módnímu byla velmi povedená životní náhoda. Taková, která dnes obléká tisíce českých mužů po vzoru Itálie, tak, jak si to Blažek v devadesátých letech vysnil.

www.blazek.cz

www.blazek.sk

KOLEKCE VESMÍR

PODZIM ZIMA 2023/24

INSPIRACE

Vesmír je ohromujícím zdrojem inspirace pro módní branži. Jeho nekonečné prostory, hvězdy, planety a další kosmické objekty podněcují naši představivost a kreativitu. V kolekci pro sezónu podzim zima 2023/24 nám poskytl hned několik zajímavých prvků, které jsme propsali do naší pánské kolekce.

BAREVNOST

Použili jsme tmavé barvy, které připomínají vesmírný prostor a noční oblohu. Mezi ně patří černá, odstíny modré a šedé. Tyto základní odstíny jsou doplněné barevnými akcenty. Taková barevnost vytváří kosmickou atmosféru.

Základní nosnou barvou je modrá a její tmavé odstíny.

Tyto modré odstíny krásně doplňují černou barvu.

Samozřejmě nesmí chybět odstíny šedé.

Do barevných akcentů jsme zařadili odstíny červené, oranžové, bordó a khaki.

STRUKTURY A MATERIÁLY

Nová kolekce je opravdu bohatá na sendvičové materiály oboustranného vzhledu, různého charakteru v kontrastních barvách. Rovněž jsme se snažili vybrat módní materiály na nichž se objevuje zajímavý mikro vzor.

Vyzdvihl bych materiál od firmy Olmetex, kde lícovou stranu tvoří jemný prací kord v károvaném vzoru a rubovou stranu tvoří lehký, technický materiál v odstínu bordó.

Dále pak stojí za zmínku materiál od značky Vitale Barberis Canonico. Opět se jedná od oboustranný materiál, kde lícová strana má vlněný počesaný vzhled a rubová strana působí svou strukturou jako bavlněný denim.

STŘIHY

Kolekce podzim zima 2023/24 hezky navazuje na letní kolekci. Silueta působí celkově uvolněně. Představujeme nové střihy, které spolu vytváří monochromatický komplet, kdy vrchní část oděvu je doplněná spodní časti oděvu ve stejné barvě.

Objeví se zde moderní bunda OVERSHIRT, která je vyhotovena v setu s kalhoty DONALD.

V kolekci naleznete také separátní sako DASTY v setu s kalhoty WATERLOO ve stejném materiálu a barvě.

A jak už to bývá zvykem, nové materiály potřebují nový střih.

Začal bych novým střihem dvouřadového obleku BRAD/PITT, který je vypracován tak, aby hezky vynikl oboustranný materiál.

Další novinkou je střih saka s vestou pod názvem STRADA/MARE, kde je vesta s kapucí odnímatelná.

V kolekci nesmí chybět oblíbený střih městské bundy, která je z vrstveného materiálu ve střihu BILBO

Mezi další nové střihy patří prošívaná bunda SPACE. Má uvolněný střih s připínacím límcem.

Za zmínku stojí i krátká bunda uvolněného, kabátové střihu MIND.

Dále tu máme nový střih prošívané vesty PLUTO ve vlněné a nylonové kvalitě.

Mezi sportovní střih bundy patří PEGAS (denimová bunda s kapucí), kterou hezky doplňuje volný střih trička TEDDY.

POTISKY

Inspirací pro potisky byly hvězdy, kosmický třesk a prach, meteority a atomy. Samotné slovo vesmír se stalo inspirací, které se graficky rozdělilo na VES – MÍR a vznikla z toho zajímavá módní kompozice.

Novou kolekci podzim zima si můžete prohlédnout v našich obchodech. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pavel Křivánek

Šéfdesignér