Již od roku 2000 je obchodní a zábavní centrum Futurum Hradec Králové místem nákupů, volnočasových aktivit a setkávání. Ve více než stovce obchodů najdete nejen módní značky, ale také spotřební zboží, elektroniku a rozmanité služby, včetně hypermarketu, multikina, restaurací a bister nebo dětského koutku.

1350 parkovacích míst zdarma
8 sálů v kině Cinestar
110 obchodů a služeb
12 restaurací a kaváren
1582 sedaček v kině

Multikino
CineStar

Od října 2001 je součástí OC Futurum také multikino CineStar, které disponuje osmi klimatizovanými sály s celkovým počtem 1 582 míst. V multikině lze dle individuální domluvy zorganizovat školní představení, firemní akce, konference a rauty. Program kina naleznete ZDE.

Více Informací

Naše služby

Dárkové karty

Nevíte, čím udělat radost vašim blízkým? Věnujte jim dárkovou kartu v hodnotě od 300 Kč do 1 000 Kč a nechte je si vybrat ten ideální dárek!

Dárkové karty můžete zakoupit v prodejním automatu v mezipatře.

Platnost dárkové karty je 1 rok od data vydání. Platí ve většině obchodů centra označených samolepkou na výloze (vyjma hypermarketu Tesco a některých poskytovatelů služeb).

Více informací o dárkových kartách naleznete zde.

Parkování

K hlavním výhodám OC Futurum patří jeho snadná dostupnost – nachází se na jedné z tepen Hradce Králové, a to na ulici Brněnská.

Autem pohodlně zaparkujete v parkovacím domě, který prošel v roce 2016 výraznými renovacemi. Vedle rozšíření vjezdu a nového dopravního značení se zjednodušila i navigace. Svůj vůz tak zaparkujete naprosto komfortně a navíc zdarma.

Provozní doba parkovacího domu: denně od 6:00 do 24:00.

Pro děti

V dětském koutku v horním patře nedaleko kavárny Starbucks se nachází velká herní a prolézací sestava s relaxačními balónky a tobogánem. Dále herní konzole X Box. Pro holčičky je na hraní připraven velký růžový domek s okénky, vybavenou kuchyňkou, stolečkem a židličkami. Pro malé maminky jsou k dispozici postýlky a kočárky s panenkami. Pro malé parádnice půjčovna šatiček a sukýnek.  Na kluky čeká ponk s nářadím, odstrkovadla, vláčkodráha, velký výběr aut a stavebnic. 

Pro maminky batolat a malých dětí máme bezpečnou hrací zónu s výběrem hraček pro nejmenší a přebalovací kout v zázemí dětského koutku. Otevřeno má koutek denně od 10 do 21 hodin.

Dále můžete v našem centru narazit na herní zóny pro děti.  Například na vlakové nádraží Futurum s vláčkem v nejvyšším patře.

Mikrovlnky Pokud potřebujete ohřát jídlo pro vaše dítě, jsou vám k dispozici mikrovlnky, které se nachází v přebalovacích mítnostech ve druhém patře u CineStaru a v přízemí u veřejných toalet.

Přebalovací pulty Přebalit své potomky můžete v pohodlí a soukromí na dvou místech centra. Jedna místnost s přebalovacím pultem se nachází u veřejných toalet v nejvyšším patře nedaleko vchodu do multikina Cinestar. Druhá v přízemí, rovněž u veřejných wc.

Banky a bankomaty

Ve Futuru se nachází několik bankomatů hlavních finančních domů a bank. Najdete zde bankomat České spořitelny, Komerční banky, ČSOB, Moneta Money Bank, Fio bankaAir Bank. Využít můžete také služeb na pobočce České spořitelny nebo Moneta Money Bank.

 • Komerční banka – u hlavního vstupu
 • ČSOB – u hlavního vstupu
 • Moneta Bank – v pobočce Moneta
 • Česká Spořitelna – u Mobil Pohotovosti, v pobočce Česká Spořitelna
 • Fio banka – v mezipatře
 • Air banka – v patře u Foot Locker

Ostatní služby

Nákupní a zábavní centrum FUTURUM Hradec Králové se snaží svým návštěvníkům zpříjemnit pobyt a nakupování také dalšími službami. Chceme, abyste se u nás cítili dobře a strávili příjemné chvíle nakupováním nebo relaxováním. Neustále pracujeme na zlepšování nabídky doprovodných služeb.

 • Automat MHD - U hlavního vchodu do centra v přízemí se nachází automat, kde pohodlně zakoupíte jizdenky na MHD.
 • Čistička obuvi - Dopřejte péči i vaší obuvi. K dispozici vám je automatická čistička obuvi, která se nachází v přízemí centra v chodbě u veřejných toalet.
 • Dobíjení mobilních zařízení - V prvním patře centra naleznete pohodlné posezení, vybavené zásuvkami pro dobití mobilního telefonu nebo jiné přenosné elektroniky.
 • Stojany na kola - Pro všechny cyklisty nabízíme dostatek stojanů na kola. Naleznete je před hlavním pěším vstupem do centra. Dále lze využít možnosti úschovy v cyklo věži před obchodním centrem.
 • Výroba klíčů U hypermarketu Tesco se nachází prodejna a výrobna klíčů. Pokud potřebujete duplikát, zabezpečovací zařízení, kování, nový zámek nebo rozlišovače klíčů, zamiřte do Astor Alarm. Pro více informací volejte na +420 495 082 367.
 • Ztráty a nálezy Pokud jste u nás cokoliv ztratili či zapomněli nebo naopak našli, obraťte se na velín ostrahy. Nachází se v přízemí centra, vchod je na konci chodby, kde jsou v přízemí veřejné toalety. Nebo volejte na +420 778 767 608.

Historie

Obchodní centrum Futurum Hradec Králové se otevřelo v listopadu roku 2000 jako jedno z prvních obchodních center v České republice. V roce 2012 bylo OC Futurum rozšířeno z původních 68 jednotek na 110 a zároveň byl přistaven i nový parkovací dům, který pojme 1350 aut. V Královéhradeckém kraji se jedná o největší nákupní a zábavní centrum.