ZÁLOHUJME.CZ - DISKUZE S TOMÁŠEM KLUSEM

Papír, plasty, sklo, kovy, elektrozařízení, zbytky z kuchyně, oblečení a mnohé další materiály končí v našich popelnicích. Někdy vytříděné, jindy nikoliv. Abychom se v odpadcích neutopili a odpad se nepovaloval všude kolem nás, můžeme každý přispět. Jak například? To se dozvíme ve čtvrtek 27.2. v rámci akce pod hlavičkou inciativy Zálohujme.cz spojené s diskuzí s Tomášem Klusem a jeho malým koncertem.

V přírodě u nás skončí každý rok až 100 milionů použitých PET lahví a o trochu méně plechovek. Jednou z možností, jak zajistit, aby se plasty či plechovky v takové míře nenacházely u silnic, v lese nebo jen pár metrů od odpadkového koše, je zálohování.

Jaké jsou výhody zálohování, jak by systém fungoval a jak se může zapojit každý z nás, zazní v rámci diskuze, která odstartuje v 17 hodin. Tomáš Klus bude diskutovat se zástupci Greenpeace, iniciativy Zálohujme.cz, odborníky na cirkulární ekonomiku a také zástupci magistrátu města Hradec Králové.

Cílem iniciativy Zálohujme.cz je omezit výskyt odpadků nejen v české přírodě, ale také na skládkách zavedením vratných záloh na PETky a plechovky.

Potkáme se ve čtvrtek 27.2. v 17:00 v horním patře centra u kavárny Starbucks.

Další informace a aktuality sledujte v oficiální události na Facebooku -> ZDE.

______________________________________

Vstupem do Obchodního centra Futurum Hradec Králové prosím vezměte na vědomí, že z akce Zálohujme.cz - diskuze s Tomášem Klusem budou společností Futurum HK Shopping , s.r.o. IČ: 06676499, se sídlem Vladislavova 1390/17, Praha – Nové Město pořizovány obrazové záznamy, které mohou být využity pro prezentaci akce. Politiku ochrany osobních údajů ve skupině CPI naleznete zde.